\

Prezentacja pozytywnego wizerunku

Budowa pozytywnego wizerunku

Cały proces który chcemy ukierunkować na budowę pozytywnego wizerunku naszego przedsiębiorstwa powinien być wsparty szeregiem działań. Jednak należy zawsze pamiętać o dwóch podstawowych i tym samym kluczowych sprawach które pośrednio odnoszą się do poszanowania pracowników i kontrahentów. Zawsze należy szanować i wynagradzać swoich pracowników którzy stoją na pierwszej linii po między nami a klientami. To dzięki naszym pracownikom osiągamy zyski i możemy wozić się drogimi autami i przebywać na wakacjach w egzotycznych krajach. Gdy zadbasz już o pracowników to pamiętaj jeszcze o kontrahentach. Zadowolony klient wraca stale. Osoba która raz zraziła się do firmy, praktycznie nigdy więcej nie wraca do nas. Dlatego dbaj o każdy kontakt i rzetelnie pracuj nad wykonaniem wszystkich usług dla swoich kupców.

 

Gdy już mamy zbudowane podwaliny

Pracując przez lata zdobywamy doświadczenie, często udaje nam się je udokumentować za pomocą referencji. Warto takie informacje prezentować w przestrzeni publicznej tak aby każdy z naszych kontrahentów mógł sobie sprawdzić w dowolnym momencie jakie prace już wykonaliśmy. Najlepszym miejscem do trzymania takich rzeczy to zewnętrzna firma która jest bezstronna i nie wnosi swoich prywatnych opinii do oceny firmy. Również potencjalni klienci doceniają bardziej gdy opinie na temat sklepu czy też firmy znajdują się na witrynie zewnętrznej firmy która nie jest związana kapitałowo czy też władzami z miejscem w którym chcą dokonać zakupy.

 

Wyróżnienia, dokumenty i certyfikaty

Dla przeciętnego kowalskiego ważne jest również zobaczenie certyfikatów lub innych dokumentów które potwierdzają kompetencje sprzedawcy. W dzisiejszych czasach gdzie jest wielu oszustów i naciągaczy ważnym jest aby ktoś potwierdził że nasza firma jest sprawdzona. Dlatego gdy masz możliwość uzyskania certyfikatu dla firmy to nie wahaj się i szybko zamieść o tym informację w internecie na swojej witrynie firmowej. Wszelkie dokumenty potwierdzające nasze fachowe działanie wpływa na wybór podczas oceniania przyszłych podwykonawców.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Blog serwisu o reklamach płatnych SMS-em
- Marketing w internecie