\

Formy SMS Premium

SMS i jego historia

Na samym początku telefonii komórkowej oprócz tradycyjnych rozmów pojawiły się SMS-y. Jest to rozwiniecie krótkich wiadomości tekstowych wysyłanych za pomocą dawno wymarłych pagerów. System który polegał na dzwonieniu do operatora lub pośrednika i dyktowaniu krótkiej wiadomości dostarczanej na ekran malutkiego odbiornika, nie miał przyszłości w swojej formie. Ale przy wejściu na rynek telefonii komórkowej, krótkie wiadomości tekstowe, były wspaniałym uzupełnieniem drogich na początku rozmów. Obecnie rozmowy telefoniczne szczególnie w rozliczeniu sekundowym, całkowicie wyparły potrzebę bycia SMS-ów mimo to istnieją one i są podstawą komunikacji pomiędzy młodzieżą.

 

Pierwsze rozwinięcie SMS

Pierwszym rozwinięciem SMS było wprowadzenie wiadomości o podwyższonej wartości. Ta zmiana otworzyła drzwi do kolejnych modyfikacji. W pierwszej kolejności powstały SMS-y Premium w cenach 1, 2, 3, 5, 6, 9 zł netto, w następnych krokach uzupełniono ofertę o ceny 4, 7, 8 zł netto. Kolejnym rozszerzeniem było wprowadzenie SMS-ów o wartości 12 zł netto. Zakończeniem rozszerzania wartości SMS Premium było wprowadzenie SMS-ów o wartości 0,5 zł netto. Do wartości każdego SMS-a należy dodać kwotę podatku wyliczaną na podstawie obecnie obowiązującej stawki VAT. W roku 2015 wynosi ona 23 % od wartości całego SMS-a.

 

SMS-y Premium w technologi MT

Jest to kolejna metoda rozwinięcia płatności SMS o podwyższonej płatności. Tym razem płatności zostały zamienione z pojedynczych na stałe w czasie subskrypcji. Wygląda to w efekcie jak abonament. Wprowadzone są różne wartości subskrypcji rozliczane również w różnych odstępach czasu. Do wyboru do koloru dla każdego. Aby zapisać się do takiej subskrypcji nie trzeba płacić i tutaj pojawiły się drzwi do nadużyć. Właściciele stron internetowych wstawiają okno formularza z żądaniem wprowadzenia numeru telefonu komórkowego w celu przesłania kodu dostępu oczywiście wszystko za 0 zł. Nie ostrzegają przy tym że każdy następny odebrany przez właściciela numeru SMS jest już płatny. W ten sposób internauta zapisuje się do płatnej subskrypcji.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Prezentacja pozytywnego wizerunku
- Marketing w internecie