\

Zakończyliśmy pierwszy etap naprawy

Koniec pierwszego etapu naprawy strony

Nasza strona przez pewien czas była bardzo nieczytelna. Jedynie katalog z naszym blogiem był czytelny. Na niektórych znakach z języka Polskiego takich jak ś,ą, czy ź, wyświetlane były znaki pochodzące z tablicy znaków. Wszystkiemu winny błąd z początków naszej pracy i budowania zespołu witryn internetowych. Na samym początku kariery używaliśmy kodowania plików oraz tekstu w formacie ISO. Dodatkowo pliki były edytowane za pomocą notatnika. To powodowało zapisywanie plików w standardzie windows-1250. Niestety po jakimś czasie, po którejś z aktualizacji oprogramowania serwera, ten sposób przestał działać.

 

Dlatego zostaliśmy zmuszeni do zmiany kodowania witryny

Wszystkie pliki gdyż jest to strona oparta na plikach zamiast na CMS (jak pisałem wyżej jest to bardzo stara witryna jeszcze z 2009 roku), potrzebowały ręcznej edycji, zmiany znaków z tablicy znaków na normalne litery. Następnie zmieniane było kodowanie pliku na UTF wraz z zmianą informacji w deklaracji na szczycie kodu HTML w każdym pliku. Po przeprowadzeniu tej operacji uzyskaliśmy na nowo czytelne podstrony oraz powróciliśmy na wysokie miejsca w wyszukiwarce Google.

 

Następnym etapem będzie wymiana wszystkich linków wychodzących z kluczowych stron na linki do podstron z których dopiero będą wychodzić linki na zewnątrz. Taka praktyka ma wzmocnić stronę główną i dać wartość dla ewentualnych kontrahentów. Wartość strony buduje się latami, dlatego warto było przepracować kilka dni i poprawić ponad 110 podstron na odpowiednie kodowanie. W ten oto sposób odzyskano stronę która ma solidny fundament oraz spory potencjał.